Registrace

Každý rok sčítá Junák – český skaut, z. s. všechny i skauty a skautky, kteří chtějí být členy a členkami skautské organizace. Tomuhle procesu říkáme registrace, protože při ní dochází k zápisu do zabezpečeného interního evidenčního systému (skautIS). Kdo se nezaregistruje, na další rok není členem organizace.

Termínem pro odevzdání všech podkladů a úhradu registračního poplatku je letos den 20. leden 2024.

Registrace u nováčků: vyplní registrační list a odevzdají ho svému vedoucímu + uhradí roční registrační poplatek na účet skautského střediska.

Stávající členové: uhradí roční registrační poplatek na účet skautského střediska.

Vždy aktuální přihlášky a evidenční listy najdete v sekci důležité dokumenty.

Roční registrační poplatky stanovené na rok 2024:

1400 Kč pro každého registrovaného člena

Částku, prosíme, uhraďte na bankovní účet střediska (2800294499/2010). Variabilní symbol: 29RRMMDD (RRMMDD = rok, měsíc a den narození dítěte čili rodné číslo bez čísel za lomítkem). Jako zprávu pro příjemce prosím uveďte “Registrace 2024 Jméno Příjmení” (v případě registrace sourozenců uveďte všechny děti).

Registrační poplatek se dále dělí – částí se platí příspěvky vyšším organizačním jednotkám (skautský okres, kraj a ústředí), ze kterých je hrazeno mj. pojištění každého člena na jakékoli skautské akci, skautský časopis či chod celé organizace (mzdy placených pracovníků, produkce časopisů, dotace na nemovitosti a vybavení a další). Zbytek poplatku slouží k financování chodu střediska/oddílu, např. údržbě a opravám klubovny či materiálu. Z nevyužitých prostředků je tvořena rezerva pro nenadálé výdaje či nákup nového vybavení.